השכרת יאכטה | ערי נמל

ישנם מספר סוגי סירות אותן אנחנו מבלבלים ומכנים את כולן בשם "יאכטות". לרוב קל להתבלבל בין יאכטה מנועית ויאכטה מפרסית. ליאכטה מפרשית גם כן יש מנוע, אבל הוא משמש בעיקר לכניסה למרינה וליציאה ממנה, או כאשר אין רוח. למפרשית יש תורן גבוה אליו מתחברים כל המפרשים. הגוף של היאכטה מאוד עגלגל, וזה מאפשר תנועה חלקה יותר במים. היתרון במקרה זה הוא שהיכאטה שקטה כשהיא מפליגה ואינה צורכת דלק. החיסרון הוא שהגוף צר יותר ולכן מכיל פחות מקום למספר אנשים.

דברים שלא ידעתם על מנועית      
למנועית אין תורן גבוהה. בדרך כלל יש נפח רחב יותר בזכות הרוחב שלה, וניתן לאכלס בה יותר אנשים. למשל, על הסיפון של מפרשית לא ניתן להתקין ג'קוזי לשישה אנשים. בחלל הפנימי במנועית גדול מאוד. יש בו חדר מגורים, שירותים, מטבחון וסלון מרווח. ממש בית קטן על ים לכל דבר. היתרון אם כן הוא הנוחות, האבזור והציוד. החיסרון הוא העלות הרבה של היאכטה והוצאות הדלק היקרות. בנוסף, במשך כל ההפלגה שומעים את נעימת המנוע של הסירה. במנועית ניתן להפליג מהר לכל כיוון ללא התחשבות במצב הרוח הימית.

טיפ צרכני להפלגה

רוצים לנסות את חווית היאכטה על קצה המזלג לפני שהולכים על השכרת יאכטה? רכשו כרטיסים בהפלגה בת שעה באחת הספינות הגדולות בנמל יפו. כל שעה הפעמון מצלצל וקורא ואנשים לעלות לסיפון הספינה. היאכטה מפטרלת לה במים הכחולים ושטה מול חופי תל אביב. ניתן לחוש את האוויר הפתוח ולראות עד כמה אתם אוהבים את זה. התלהבתם מההפלגה? בפעם הבאה ניתן להשכיר יאכטה פרטית ולבלות זמן איכות פרטי עם אדם שאוהבים. המחיר מעט יותר יקר, אבל החוויה מרגשת הרבה יותר.

הרומנטיקה שבמפרשית

מה שכל כך יפה ביאכטה מפרשית, זה האווירה הרומנטית שהיא משרה. עוד לפני 200 שנה, יותר ויותר אנשים הבינו את היוקרה שבהפלגה ללב הים. מבט אל השקיעה יוצר תחושות מיוחדות וקסומות. החוויה של שקיעה בלב ים זכורה תמיד. פנקו עצמכם ברגעים מיוחדים בהם השמים צבועים צבעים עוצרי נשימה. פתחו בקבוק שמפניה והפנימו את הרוגע המשתלט על החושים. אווירה פסטורלית ושקטה מכל עבר. רק אתם והים עכשיו.

האם קטמרן היא יאכטה?

דיברנו על מפרשית, דיברנו על מנועית, עכשיו מה שנותר זה לדבר על קטמרן. קטמרן היא ספינה שבנויה על שני בידונים ארוכים וצרים. המשטח שבין הבידונים מאפשרים הפלדה של עשרות אנשים יחדיו. היתרון של ההפלגה בקטמרן הוא גם החיסרון שלה. לא מרגישים את הים ואת הגלים כיוון שהסירה מאוד יציבה. מצד שני הרי שבאנו להפלגה בשביל להרגיש את האוקיינוס ולחוש את השייט. בספינות חדשות, המשטח הוא שקוף ורואים את קצף הגלים. חלק מהיאכטות מתאימות להפלגה של כמעט מאה משתתפים.

עושים סדר    
לחובבי הים, תמיד מומלץ להשכיר יאכטה פרטית ולחוש את האוויר הפתוח של האוקיינוס. בין אם מפליגים במנועית, מפרשית, קטמרן או כל יאכטה אחרת, נהנים מחוויה שונה ומרגשת. בין אם מדובר ביומולדת, יום נישואין, הצעת נישואין, ערב חווייתי, או אפילו מסיבת הפתעה, תמיד נחמד ומהנה ללכת על השכרת יאכטה

משה סמואל- צלם אירועים .
משה סמואל- סטודיו לצילום אירועים.
הרגישו חופשיים ליצור קשר לקביעת פגישה היכרות או קבלת הצעת מחיר,הקפה עלינו...
 0544-695408
 samuel.moshe@gmail.com
הגפן 63 מושב עשרת
 זר מתוק  | צלם |