חתונה קטנה-חגיגה גדולה!

חתונה קטנה חגיגה גדולה

כל זוג שמתחתן שואף בשכיחות שהאירוע שלו יהיה בלתי נשכח. זה מתגשם רק לעתים רחוקות. אפילו החתן שוכח לעתים את התאריך החשוב, לא עלינו – ובעיקר: לא עליו... אבל הזוג מתאמץ לשמור על אופטימיות ולהאמין שהחתונה שלו תהיה אחרת, הכי טובה.
יש מגוון עצום של סגנונות חתונה : יש חתונות גדולות ויש חתונות קטנות, יש חתונות קופצניות ויש שקטות, יש חתונות של צהריים ויש חתונות של ערב, יש חתונות אקסקלוסיביות ויש עממיות, יש חתונה מושקעת ויש חתונה חסכונית.
כל זוג בוחר את סגנון החתונה שלו לפי נטיות הלב, האופי , ההתחייבויות החברתיות שלו ושל ההורים, התחייבויות משפחתיות או נסיבות מסוימות. יש גם הקושרים את שבירת הכוס למשבר הכיס, למשל.
לפני הסיפורים, נתייחס קודם למספרים. על אף שהכול יחסי, נגדיר כחתונה קטנה חתונה שיש בה פחות ממאתיים וחמישים אורחים. חתונות של מאה איש יוגדרו, לצורך העניין, כחתונות קטנות מאד.

מי הזוגות שבוחרים בחתונה קטנה?
זוגות של עולים חדשים, למשל. רוב המשפחה המורחבת היא עדיין בחו"ל. אם הזוג יחסית חדש בארץ, הוא עוד לא הספיק ליצור כאן חברויות והכרויות, לכן מספר המוזמנים מצומצם.לחילופין, אלה זוגות שנרתעים מההמון, מהרעש ומההמולה. הם בדרך כלל מעדיפים שקט ומתרחקים מרעש, מריקודים וממוזיקה סוערת. הם יימנעו מכל הטררם ע"י הזמנת מספר מצומצם של אורחים.
אפשרות נוספת היא של זוגות שאחד מהם – או שניהם – הם בפרק ב" או ג" שלהם. היות והם רוצים לצרף גם את הילדים מנשואים קודמים, הם מעדיפים לא לחשוף את הילדים הקטנים לרעשים הגדולים. אגב, עצה קטנה לזוגות אלה: נסו לתאם את נוכחות הילדים בחתונה עם האקסים, כדי לא להכניס את הילדים למתח מיותר ומזיק.
גם אם היחסים עם האקסים הם לא מהמשופרים (כי אחרת אולי הם לא היו "אקסים"?) לא כדאי לערוך את החתונה כחתונת הפתעה, כדי לא לקבל ריקושטים לא נעימים דרך הילדים.מי עוד בוחר בחתונה קטנה ?
למשל, זוגות של חוזרים בשאלה, שלא יכולים להזמין את המשפחה המורחבת בגלל הניתוק שחל לאחר ההתרחקות מהדת. שלא כמו במחשבים, אם אתה עובר ממצב של דוס לחלונות, אמנם כל החלונות נפתחים לפניך, אבל כמה דלתות נסגרות בפניך.
עוד זוגות הם זוגות שאחד מהם הוא תוצרת חוץ. גם אם יגיעו מספר בני משפחה מחו"ל לחתונה, עדיין רוב החברים לא יהיו נוכחים.
יש גם זוגות שבוחרים בחתונה קטנה על מנת לחסוך כסף. כאן, מצפה להם הפתעה לא נעימה. נכון שעיקר ההוצאה בחתונה היא עבור הכיבוד ועל כך משלמים על פי מספר האורחים, אבל חשוב לזכור שיש בחתונה הוצאות נוספות, שהן קבועות- ללא תלות במספר האורחים.
למשל: צלם אירועים , תקליטן, שמלת הכלה, התאורה, ההגברה – כל אלה הוצאות קבועות. ככל שתחלקו אותן למספר קטן יותר של אורחים, כך יקטן הסיכוי שהמתנות יכסו את ההוצאות. לא צריך את אלון גל כדי להבין שאם לא תיזהרו, תהפכו למשפחה חורגת עוד לפני שתהפכו למשפחה חורגת .

צילום חתונה קטנה

אם החלטתם שמתאימה לכם חתונה קטנה, צריך לחפש קודם כל מקום הולם. נדבר קודם על חתונה קטנה, הכוללת עד מאתיים וחמישים איש. מבין המקומות המתאימים לכם, אפשר לחשוב על חתונה בבית עם גינה צמודה, גן קטן ואינטימי, אולם נעים או חתונה בבית מלון. אגב: בתי המלון
 הם פתרון מוצלח מאד לאלה שמתקשים למצוא מקום קטן.
ברוב בתי המלון יש אולמות וגנים בגדלים שונים, כך שהם תמיד יכולים לתת תשובה למתקשים למצוא מקום הולם לחתונה קטנה, אבל איכותית. בנוסף - וחשוב מאד - בבית מלון המחיר אחיד לכל מספר של אורחים, כך שלא יטילו עליכם "קנס" בגלל שיש לכם פחות אורחים מהממוצע. חתונה בבית מלון יכולה להיות אופציה מצוינת עבורכם.
נדגיש רק שיש לבחור מקום לא גדול מדי למספר האורחים, כדי שלא יראה חצי ריק, אפילו כשהאורחים שלכם כבר נמצאים. זה ירגיש כאילו חלק מהאורחים לא הגיעו, וזה יעניק תחושה מאד לא נעימה לנוכחים.
היזהרו גם ממקום קטן מדי, כדי שלא תיווצר צפיפות לא נעימה. אל תשכחו שפרט למקומות הישיבה, יש לשמור גם מקום לרחבת ריקודים, במידה ויהיו מעוניינים בכך. הימנעו מלבחור במקום שדורש מינימום של מאתיים חמישים איש, אם זה המקסימום שלכם.
אם יקרה שחלק מהאורחים לא יגיעו – וזה קורה בדרך כלל – תיאלצו לשלם גם עבור האורחים שלא באו – וזה הפסד גמור.

מה עם צורות ההגשה?
אם רוב האורחים הם צעירים, אפשר בהחלט לחשוב על מזנונים. אם רוב האורחים מבוגרים, דתיים או מתקשים בהליכה, בחרו בהגשה כדי להקל עליהם.אתם עדיין נעולים על מזנונים? חשבו על סגנון הגשה משולב. הכוונה היא לאחת משתי האפשרויות הבאות:
להציע מנות ראשונות ואחרונות במזנון פתוח, ורק מנת ביניים ומנה עיקרית בהגשה.אם גם זה עדיין לא מספיק "מזנוני" לטעמכם, לכו על מזנון מלא. בקשו רק להצמיד מלצרים למספר שולחנות, בהם יושבים המבוגרים או המתקשים בהליכה. בדרך כלל יש לשלם על המלצרים האלה סכום כסף נוסף.
לגבי המוזיקה, יש תקליטנים שיודעים לקרוא את הקהל ולהתאים מוזיקה בצורה מושלמת. כדאי לספר מראש לתקליטן מה אופי האורחים ומה הדרישות שלכם, כך שיתכנן את המוזיקה בהתאם.
אם אתם מעדיפים הרכב מוזיקלי במקום תקליטן, אל תבחרו בהרכבים גדולים. העדיפו הרכבים קטנים, עד חמישה נגנים. אתם לא בקטע של ריקודים? האורחים שלכם סולידיים מדי? חשבו על הרכב ג'ז, אליו אפשר לצרף זמרת ג'ז.
לחילופין, אפשר לחשוב על הרכב נגנים וזמר או זמרת. הרפרטואר יכול להיות , למשל, מוזיקה ממחזות זמר, מוזיקה בסגנון הקלאסי-קל, מוזיקה אירית, צוענית וכו'.
רוצים תוכנית עוד יותר סולידית? אפשר להזמין מופע מתאים. יש מגוון רחב של מופעים שיכולים לשמח ולמלא תוכן, מבלי להיות כבדים מדי או ירודים מאד. במקרה זה החתונה תהיה גם סולידית וגם מקורית להפליא.
אם זאת הבחירה שלכם, היו בטוחים שכל אחד מהאורחים, שכבר הספיק לרקוד ולפזז בחתונות לרוב, יזכור דווקא את החתונה שלכם כיוצאת דופן ומיוחדת.
אם החתונה שלכם כוללת רק מאה איש או פחות מזה, צריך לחשוב על מקומות הולמים. כאן אפשר למצוא מסעדה טובה, בית קפה נחמד, מבנה עתיק, גלריה, מלון אינטימי או אפילו גינה בבית פרטי של חברים, אם יש לכם כאלה. אין לכם חברים עם וילה? חפשו כאלה בדחיפות– זה שווה.
היתרונות בחתונה קטנה הם קודם כל באינטימיות. תהיה לכם הזדמנות לראות ולפגוש את כל אחד מהאורחים.
למשל, דודים שלא פגשתם כבר שנתיים וכעת יתנו לכם דיווח מפורט על כאבי הברכיים. תוכלו לשמוע איך חבר שלא ראיתם כבר יובלות, הקים חברת הזנק וכבר קיבל עליה צ'ק. הידידה הטובה תספר על העכשווי בהריונות ותקבלו מפרט טכני של כל הבחילות.
אין מה לעשות: בחתונה , כמו בחיים, האינטימיות מקסימה – אבל לעתים גם מגזימה. כל הדברים האלה ייעלמו מעיניכם – ומאזניכם - בחתונה של חמש מאות אורחים.
יתרון נוסף בחתונה קטנה הוא בכך שאתם מרגישים פחות לחוצים. רוב האנשים סביבכם הם רק החברים והמשפחה הקרובה באמת, כך שהביקורת שלהם מינימאלית והאהבה אליכם - מכסימלית.
תוכלו לנצל את הקרבה הנפשית כדי להקריא קטעים שכתבתם זה לזו, לשיר, לנגן – אם אתם מוכשרים ואמיצים – או לעשות כל דבר שנראה לכם תואם את המעמד. אבל אם שנים כבר לא נגעתם בכינור, אל תנצלו את החתונה שלכם לפרמיירה, ועוד ללא חזרות.

לגבי האוכל, בחרו רק בהגשה. אין טעם לחשוב על מזנונים, כיון שכמויות האוכל עבור מאה איש לא מספיק מרשימות. בנוגע למוזיקה, חשבו על זמר שמלווה את עצמו, זמרת עם קלידן, שלישית נגנים או תקליטן עם טאקט. תקליטן שמתכוון לפוצץ את אוזני האורחים ממש לא מתאים לחתונה קטנה. גם לא תקליטן שאוהב לעשות "שמייח" לא בא בחשבון לקהל של מאה אורחים.
בחתונה קטנה נהוג לשים דגש מיוחד על טיב האוכל. רצוי לפנק את האורחים משום שכל אחד מהם חשוב לכם. יש לבחור בתפריט מגוון ועשיר, בפריטי אוכל מושקעים ומעוצבים. בחתונה קטנה, בה הדגש על הריקודים מזערי, האוכל הוא הנושא העיקרי. אל תחסכו בו, כדי לא לאכזב את האורחים.
כאן מתבקש גם טיפול כמעט אינדיבידואלי בכל אורח: למשל, לזכור מי צמחוני ולדאוג לאוכל מתאים. לדעת מי זקוק לאוכל בכשרות גלאט ולהכין מנה כזאת. כדאי גם לדאוג לשומרי דיאטות למיניהם: דיאטה דלת סוכר, דלת מלח, דלת כולסטרול, דלת אוכל... אף אורח לא מצפה לטיפול אישי .בחתונה של חמש מאות איש, אבל בחתונה קטנה זה מתבקש .

אם הסברתי קודם שהסיכוי לצאת ברווח (או לפחות לכסות את ההוצאות) בחתונה קטנה הוא קטן, אז לגבי חתונה קטנטונת הסיכוי קטנטן. קחו בחשבון שאתם צריכים לשלם על כל ההוצאות ואל תסמכו יותר מדי על המתנות שאתם הולכים לקבל. בנוסף, לגבי מספר כל-כך נמוך של אורחים, רוב המקומות לא נוטים להוריד את המחירים, כך שתיאלצו לשלם מחיר מלא.אם תרצו לחסוך, תוכלו לחסוך על הביגוד שלכם. אין טעם .להשקיע הון עתק בבגדים שתלבשו רק חמש שעות ועבור מאה זוגות עיניים .
בנוסף, וכל הנוכחים יעריכו אתכם גם אם לא תלבשו יצירות של איב סן-לורן. חשוב שתרגישו נוח, שתיהנו מכל רגע – כי זה הערב שלכם, והוא חד פעמי. ולכל הציניים שטוענים שזאת ממילא חתונה שנייה, למשל, ייאמר שגם חתונה שנייה היא חד-פעמית! אל תשכחו לפנק את עצמכם בכל .מה שיכול לשמח אתכם : יום נינוח לפני, ליל כלולות אחרי . אל תוותרו גם על ירח הדבש, כי זה עלול להוציא את כל העוקץ !הכי חשוב: גם אם החתונה קטנה – העיקר שיהיה לכם מזל טוב גדול .

המאמר שוכתב מאתר לי קל אירועים וחתונות .

משה סמואל- סטודיו לצילום אירועים.הסטודיו נותן שירותי צילום מקצועיים נוספים: צילום הריון וצילום משפחה.צילום מוצרים לאתרי אינטרנט, קטלוגים ומדיה. צילום אירועים משפחתיים,כמו:חתונת זהב,בר מצווה,בת מצווה,ברית בריתה. באתר תוכלו לשוטט בין גלריות של תמונות שצולמו לאחרונה ולהנות גם מצילומי ספורט וצילומי טבע מהממים.באתר גם
מאמרים בנושא צילום,טיפים לצילום, מאמרים על חתונה וטיפים לארגון חתונה. הרגישו חופשיים ליצור קשר לקביעת פגישה היכרות או קבלת הצעת מחיר,הקפה עליינו...
טלפון 0544-695408 אי-מייל samuel.moshe@gmail.com
 זר מתוק  | צלם |
אייקון מפת אתר צילום אירועים מפת האתר צור קשר-משה סמואל- צילום אירועים צור קשר צלם אירועים-משה סמואל דף הבית
צילום אירועים | מבצעים | צלם אירועים |
צלם אירועים | צילום אירועים