רוצים לצלם אירועים-רשימת השלבים לצילום אירועים חלק ראשון

צילום אירועים הוא חלק מיוחד מעולם הצילום ושונה מסגנונות צילום אחרים.כצלם מקצועי בחתונה אתה בעל שליטה ואחריות על תיעוד האירוע,אירוע מלא ברגש מיוחד ליום הזה, יום מלא בהתרחשויות ויופי.אני כצלם רואה כבוד גדול בזה שבוחרים בי ומטילים עליי את המטלה המיוחדת הזה של צילום האירוע והנצחת הרגעים הללו לנצח, רגעים שלא יחזרו עליהם.צילום אירועים אינו  מקצוע לבעלי לב חלש,אני אישית משתחרר רק לאחר טקס החופה.הלחץ על הצלם הוא לא קטן וגם צלמים שמצלמים אירועים  עשרות שנים לא יוכלו לומר לך שהם מגיעים לחתונה בלי לחץ או מתח כלשהו.וגם לא לשכוח את התחרות הרבה שיש כיום בתחום,עם התקדמות ציוד הצילום הדיגיטלי והירידה במחירי הצילום.מה שאומר שלא מעט צלמים עושים את המעבר מחובבי צילום לצמים מקצועיים.לאלה שכבר נמצאים בתחום החתונות ובעלי שם מבוסס התחרות הנוספת הזה אולי גרמה רק לירידת המחיר,אבל לאלו החדשים בתחום,הצלמים שבאמת רוצים להיות צלמים ולא רק מאוהבים בציוד הצילום שלהם,התחרות הנוספת הזה לא מקלה על החיים. אבל היום יותר מתמיד מי שמוכשר בצילום ויש לו את מה שצריך קל לו יותר  להתחיל את צעדיו הראשונים בהקמת עסק לצילום אירועים.
בחלק הראשון של המאמר אכסה שני דברים שיעזרו לכם לעשות את המעבר הזה לעולם צילום החתונות.

1.השווה את עצמך לצלמים הטובים
תתחיל להשוות את יכולות הצילום שלך לצלמים אחרים שכבר נמצאים בשוק צילום החתונות ומבוססים בו.הצלמים המקצועיים מציגים את עבודותיהם לראווה ,תוכל לסרוק אתרי אינטרנט או לראות עבודות צילום שלהם בסטודיו שלהם או לראות אלבומים צילום של חברים שכבר התחתנו.נצל את המקורות החינמיים הללו שיעזרו לך להעריך את של מידע על סגנונות צילום ואיכויות צילום. אני גם מציע לכם לקחת עיתונים או מגזינים מתחום האופנה והחתונות ולשמור תמונות שאתם אוהבים.אם אני רואה אתר אינטרנט טוב אני שומר אותו במועדפים שלי ומבקר אותו לעיתים, אם אני נתקל בתמונה טובה באחד האתרים אני שמור אותה אצלי בראש ואפילו יכול לרשום לי את הסיטואציה על דף .חפש מקומות או צילומים שאתה תוכל ללמוד מהם ולחקות אותם. מאתרי אינטרנט אתה יכול ליצור לך תיקייה ובה תמונות טובות המיוחד שאתה מוצא . תהליך שכזה ישפר את מיומנויות הצילום שלך ללא ספק!
מה אתה צריך לחפש בצלמים הטובים והתמונות שלהם?
-תאורה - שים לב לצורת התאורה,הזויות וצבע האור שהצלם השתמש בהם.
- פוזות/תנוחות -  יכולת הביום היא תכונה שקשה מאוד ללמוד.אחדים ישתמשו בביום יותר מאחרים,כמובן זה תלוי בסגנון צילום החתונות שלהם.חפשו צילומים שאתם אוהבים ושמרו בזיכרון את התנוחה ושלחזר אותה ביום הצילומים שלך.
- לתפוס את הרגע - חפשו צלמים שתופסים את הרגעים הפשוטים והיפים של יום החתונה.התמונות ביום החתונה יכולות להיום פשוטות אך יפות בצורה יוצאת דופן כשאתה תופס את הרגע המיוחד , התמונה שבה רואים רגש יוצא דופן. כמה שזה נשמע פשוט, זה אולי החלק שיבדיל אותך מעוד צלם אירועים לצלם חתונות מהשורה הראשונה! אתה צריך לראות את האירוע בשלמותו ולהיות זריז מספיק כדי לתפוס את הרגע המושלם ולא לפספס את הרגעים המיוחדים בחתונה.תכונה זו היא אחת החשובות ביותר בצילום האירועים כיום , זוגות מחפשים תמונות שתופסות רגע.

2.השג את הציוד המתאים
החלק הממש חשוב בציוד הצילום שתצטרך לצילום חתונות הוא העדשות.צלמים רבים נותנים את החשיבות בגדולה ביותר למצלמות שהם קונים.אני  חושב שיש היום מבחר מצלמות ברמות מחירים רבות.כל המצלמות כמעט ללא יוצא מהכלל נותנות איכויות צילום שאפשר היה לחלום עליהן לפני 4 שנים או פחות.קח גם בחשבון שהמצלמה שלך היא ציוד בעל תוחלת חיים קצרה יחסית (בטח איזה 3 שנים ודי),אבל עדשה מקצועית יכולה להחזיק 10 שנים ואפילו יותר.צד נוסף שכדאי לחשוב עליו הוא היכולות להחזיק את המחיר שלה.מצלמה שתירכש היום ב10,000 שקלים תהייה שווה עוד 3 שנים כ 4000 שקלים ובעוד 7 שנים אולי 2000 שקלים.לעומת זאת עדשה שתעלה היום 7000 שקלים תעלה עוד 3 שנים כ4000 שקלים , אבל המחיר הזה כמעט ולא ישחק בהרבה במהלך השנים הבאות.

בחלק השני על טיפים להקמת סטודיו לצילום אירועים אספר על בניית תיק עבודות,קצת על מה לעשות כדי להיות נוכח ברשת האינטרנט,ועל הסבלנות שתצטרכו עד שתהיו  מלאים בעבודה...


קישור
משה סמואל- סטודיו לצילום אירועים.
הרגישו חופשיים ליצור קשר לקביעת פגישה היכרות או קבלת הצעת מחיר,הקפה עלינו...
 0544-695408
 samuel.moshe@gmail.com
הגפן 63 מושב עשרת
 זר מתוק  | צלם |