רוצים לצלם אירועים-רשימת השלבים לצילום אירועים חלק שני

בחלק הקודם במאמר על הצעדים הראשונים להקמת סטודיו לצילום אירועים והשלבים בהקמתו סיפרתי על דרכים להשוות בין יכולות הצילום שלך לנהוג בשוק הצילום החתונות, על חשיבות הבחירה הנכונה של ציוד הצילום שישמש אותך לצילום החתונת. בחלק השני אוסיף מעט על דברים חשובים נוספים.

3. בנה תיק עבודות ועכשיו!!!
הכנת תיק עבודות לצילום אירועים או אלבום חתונה לדוגמה היא משימה קשה מאוד!לא מעט צלמים עם יכולות צילום יוצאת מהכלל לא מסוגלים להכין תיק עבודות בעצמם או נתקלים בקשיים בהכנת התיק שמשקף אותם בצורה הטובה ביותר. הבעיה קשה יותר כשאתה צלם מתחיל ובכלל אין לך תמונות מחתונות. אז מה עושים כדי השיג תמונות מחתונות?
תתחיל בלהציע את שירותי הצילום שלך כצלם נוסף בחתונות של חברים,תוכל לצלם בחלקים של החתונה וכך גם לצבור ניסיון במצבי התאורה בחתונה וגם יהיו לך תמונות של חתונה,המצרך החסר לך.תתחיל להפיץ את השמועה שאתה מעוניין לצלם חתונות של חברים ואם הזמן יגיעו אליך חברים שירצו שתשתף  בצילום החתונה שלהם.קח בחשבון שאם אתה הצלם היחיד חשוב מאוד מאוד לומר לזוג על הניסיון שלך בצילום חתונות ועל הסיכון בזה שהם  לוקחים אותך לתיעוד יום החתונה.אם הם מסכימים לכך הרווחת תיק עבודות.לא כדי להסתיר את הניסיון שלך,אחרת במידה ותפשל וזה עלול מאוד לקרות לא תוכל להגיד לא אמרתי לכם.
דרך נוספת היא השתתפות הקורסים או סדנאות לצילום אירועים.בארץ ישנו בית ספר צילום בע"מ שמציע מידי פעם  קורס בן כמה מפגשים בהנחיית צלם אירועים מקצועי. ההשתתפות בקורס כזה מומלצת גם על צלמים שיודעים מה הם עושים, אף פעם לא יכול להזיק ללמוד עוד משהו.הרי אם הוצאת  עוד טכניקה חדשה לצילום מהקורס ובכך שיפרת את יכולות הצילום שלך ,רק הרווחת מזה!
בנה לך תיק עבודות מכוון - אינטרנט.חפש כמה שיותר תמונות!אם כבר יש מאחוריך כמה אירועים שצילמת,תתחיל לחפש את התמונות הכי טובות מתוכם,אלה שמשקפות את יכולות הצילום שלך כפי שאתה רואה אותן.תתחיל להוסיף תמונות עם הזמן כדי שתיק העבודות הזה יצבור נפח.

4.הופעה וחשיפה מכסימלית באינטרנט
אחרי שיש לך תיק עבודות טוב לאינטרנט ואולי אפילו אתר אינטרנט יפה,אתה צריך להפיץ אותו כדי שאנשים יראו את העבודות שלך.כדי שתפיץ את האתר לחבריך באימייל ותבקש שהם יפיצו את השמועה בין החברים שלהן באימייל.זו דרך נהדרת להגיע בין רגע למספר גדול של אנשים.
במקרה ואין לאתר אינטרנט תוכל לבנות בלוג ולהציג בו את  עבודותיך.ישנם לא מעט פלטפורמות חינמיות המאפשרות הקמת בלוגים פרטיים.כמו כן תוכל להקים גלריה פרטית באתרים המאפשרים זאת.

5.החלק הקשה- סבלנות!
להשיג מספיק לקוחות זו אולי המטרה סוחטת הזמן הגדולה ביותר.אבל אפשר לנצל את הזמן הזה לחקר שוק אחרי הספקים הכי טובים שתוכל לשתף איתם פעולה.לבדוק צלמי ווידאו ועורכי ווידאו שתוכל להיעזר בהם . ספקים או חנויות שמהם תקנה אלבומים,מקומות שבהם תדפיס את התמונות שלך.חפש אולי אמצעי קידום מכירות שתוכל להשתמש בהם.
סבלנות היא מילת המפתח,אין צלם אחד שיוכל לומר לך שכעבור חודש  הוא הפך למפוצץ בעבודה,צילום אירועים הוא תחום קשה ולוקח זמן עד שאנשים מוצאים אותך,אז קח בחשבון שזה עלול לקחת גם שנים...

למרות כל הקשיים , צילום חתונות הוא המקצוע הכי מעניין ומשמח שאני יכול לחשוב עליו.כמעט ואין מקומות עבודה שבהם הסיכויים שיחייכו אליך כל היום קיים.וצילום זה סוג של אמנות שבה אתה יכול להתבטא וליצור,מה שלרוב לא תוכל לעשות במקום עבודה סטנדרטי.

קישור
משה סמואל- סטודיו לצילום אירועים.
הרגישו חופשיים ליצור קשר לקביעת פגישה היכרות או קבלת הצעת מחיר,הקפה עלינו...
 0544-695408
 samuel.moshe@gmail.com
הגפן 63 מושב עשרת
 זר מתוק  | צלם |